Γεωργία Κριεμπάρδη
Η κοινωνία είναι ταξική. Υπάρχουν και θα υπάρχουν δύο κόσμοι. Στην προκειμένη, ο κόσμος του θεαθήναι και αυτός της αλληλεγγύης. Οι δύο δήμαρχοι, Κ.Μπακογιάννης και Κ.Πελετίδης, βρέθηκαν στο επίκεντρο εν όψει Χριστουγέννων για διαφορετικούς λόγους. Ο γαλάζιος δήμαρχος σκορπάει δημόσιο χρήμα με 17λεπτη συναυλία Ρουβά σε πάρκινγκ κόστους παραπάνω από 210.000 ευρώ. Ο κόκκινος δήμαρχος τρέχει στη ΔΕΗ και ζητά να μην κοπεί το ρεύμα στα φτωχά νοικοκυριά. Αναλύοντας τα πεπραγμένα τους διαπιστώνουμε το χάσμα. Το χάσμα από τον κόσμο του φαίνεσθαι και της ουσίας.
Η κοινωνία είναι ταξική. Υπάρχουν και θα υπάρχουν δύο κόσμοι. Στην προκειμένη, ο κόσμος του θεαθήναι και αυτός της αλληλεγγύης. Οι δύο δήμαρχοι, Κ.Μπακογιάννης και Κ.Πελετίδης, βρέθηκαν στο επίκεντρο εν όψει Χριστουγέννων για διαφορετικούς λόγους. Ο γαλάζιος δήμαρχος σκορπάει δημόσιο χρήμα με 17λεπτη συναυλία Ρουβά σε πάρκινγκ κόστους παραπάνω από 210.000 ευρώ. Ο κόκκινος δήμαρχος τρέχει στη ΔΕΗ και ζητά να μην κοπεί το ρεύμα στα φτωχά νοικοκυριά. Αναλύοντας τα πεπραγμένα τους διαπιστώνουμε το χάσμα. Το χάσμα από τον κόσμο του φαίνεσθαι και της ουσίας.